AKO PREBUDIŤ ŠÍPKOVÚ RUŽENKU? ZBAVTE SA CHRONICKEJ ÚNAVY

Máte vo svojom okolí povesť spachtoša? Je jedno či si ľahnete do postele ešte pred večerníčkom alebo až po polnoci, pretože sa aj tak budíte unavený/á? Možno ste mali len ťažkú noc…no ak sa to opakuje pravidelne a vy celé dni zívate, pravdepodobne trpíte chronickou únavou. Ako sa jej zbaviť? Ako vám môže pomôcť MAGIUM?

Únavu za kávu neskryjete

Bez spánku ľudský organizmus neprežije. Ak zažívate mesiace, ba dokonca roky neustáleho zívania a kamuflujete to litrami vypitej kávy, ktorá aj tak nezaberá, zrejme za to môže chronická únava. Príčin môže byť viacero – od stresu, psychického vypätia až po fyzické ťažkosti, akým je napríklad spánkové apnoe (opakované prerušenia dýchania počas spánku). Vaše telo sa vám za nedostatok spánku „odvďačí“ bolesťami hlavy, nesústredenosťou, svalovou slabosťou, zhoršeným metabolizmom, búšením srdca či problémami s tlakom a psychickými poruchami. Spánok je totiž základom kvalitného života.

Odkiaľ fúka vietor?

Aby ste sa zbavili následku, musíte odstrániť príčinu. Za chronickou únavou môže ich stáť viacero. Ktorá vám v noci nedá spávať?

  • Skryté choroby

Pri zažívaní chronickej únavy by ste mali spozornieť. Môže byť totiž príčinou zatiaľ neodhalených chorôb. Nielen spomínané spánkové apnoe, ale napríklad aj anémia, cukrovka, srdcové ťažkosti či neurologické problémy si môžu žiadať vašu pozornosť práve prostredníctvom spánku, resp. únavou. Navštívte radšej odborníka, aby ste sa uistili, že je váš zdravotný stav v poriadku.

  • Nesprávna strava

Ak máte zvyk večerať menej ako 2 hodiny pred spaním, váš spánok bude menej kvalitný. Telo sa totiž musí sústrediť na trávenie a vám neposkytne zaslúžený oddych. Samozrejme, záleží aj na tom, čo zjete cez deň. Mastné, vyprážané či sladké jedlá vám ku kvalitnému spánku nepomôžu, najmä ak si ich doprajete príliš často. Alkohol či kofeín taktiež neprispejú…

  • Stres náš každodenný

Trápite sa kvôli práci alebo prežívate ťažké životné udalosti? Telo má šancu sa so stresom najlepšie vysporiadať práve spánkom, ale paradoxne ten mu v tom najviac bráni. Je to začarovaný kruh, z ktorého je náročné sa vymaniť. Nebudeme si klamať, život celkom bez stresu ani nie je možný. Ak ste prirodzene úzkostná či ustarostená osobnosť, bude pre vás zrejme o to náročnejšie so stresom pracovať. Pozor však na to, aby sa dlhodobý stres nevyvinul do ďalších zdravotných komplikácií. 

Ako prebrať večnú Šípkovú Ruženku?

Ak sa kvôli chronickej únave cítite ako Spachtoš či Šípková Ruženka, je čas zabojovať. Začnite sa pomaly preberať a posilnite kvalitu spánku. Ak to nejde zvonka (stres z okolia asi neovplyvníte), skúste to zvnútra. Začnite tým, čo viete ovplyvniť – pohyb a svoju stravu. Fenomén dnešnej doby je, že ľudia sú podvyživení, hoci trpia nadváhou. Môže za to strava, ktorá neposkytuje dostatok vitamínov a živín. Skúste do jedálnička zapojiť viac potravín bohatých na vlákninu a vitamíny a pozorujte, či sa vám v noci bude lepšie spať.

Rada nad zlato: doplňte magnézium, stavte na naše MAGIUM

Horčík má výrazný vplyv na vašu energiu. Ovplyvňuje aj nervový systém a pomáha zvládať stres, fyzickú záťaž a celkové psychické vypätie. Môže byť skutočne tou správnou voľbou v boji proti chronickej únave. Doplňte ho kapsulami BestQ Magium, ktorý obsahuje zmes až 5 solí horčíka. Pomôže zregenerovať vaše telo, uvoľní myseľ a pripraví vás na ničím nerušený spánok.

Horčík nájdete zastúpený aj v banánoch, kakae, mandliach, kešu orechoch, v tuniakovi, zubáčovi, strukovinách (šošovica, hrach) či v špenáte.

Tešíte sa konečne na deň plný energie?

Similar Posts