TAKTO ZATOČÍTE S VYSOKÝM KRVNÝM TLAKOM

Vysoký krvný tlak je zákerným nepriateľom. Často prichádza bez akýchkoľvek príznakov a všimneme si ho, až keď je neskoro a dôsledky môžu byť fatálne. Prečo vzniká a ako proti nemu bojovať aj s naším Magium?

Vysoký krvný tlak ničí srdce

Srdce je usilovný pracant, ktorý nepozná pauzu. Je jedno či cvičíte alebo spíte, na jeho výkon sa môžete spoľahnúť 24/7. Čo robí so srdcom vysoký krvný tlak? Krv, ktorá dlhší čas prechádza cievami pod vysokým tlakom, ich zvnútra poškodzuje. Následkom toho môžu časti cievnych stien zhrubnúť, skôrnatieť a vyduť sa – tento stav poznáme ako aneuryzmu. Ak aneuryzma praskne, spôsobí vnútorné krvácanie, a teda život ohrozujúci stav. Vysoký krvný tlak zapríčiňuje aj tromby, teda krvné zrazeniny, ktoré môžu viesť k mŕtvici s trvalými následkami. Srdce je oslabené a podáva slabší výkon. Toto sú ďalšie možné dôsledky vysokého krvného tlaku:

–  zhoršenie zraku až slepota (kvôli praskaniu ciev v očiach)

–  poruchy metabolizmu vedúce k cukrovke

–  vážne ochorenia obličiek – ak sú ich cievy poškodené, nedokážu optimálne filtrovať krv a odstrániť odpadové látky

–  problémy s potenciou

–  infarkt myokardu – srdce človeka s vysokým krvným tlakom je oslabené

srdcová arytmia

V ohrození sme všetci

Takže vysoký tlak rozhodne netreba podceniť. Je jedno či máte 25 alebo 50 rokov, môže sa týkať aj vás. U mladších ľudí môže byť príčinou aj genetika, škodlivý životný štýl, stres, ale aj iné ochorenia (napríklad chronické ochorenia obličiek, spánkové apnoe) či tehotenstvo. K vysokému tlaku sa dopracujú aj fajčiari, ľudia s nadváhou či obezitou a na pozore by sa mali mať aj ľudia, ktorí si nevedia predstaviť život bez alkoholu. Ako si môžete všimnúť, že máte vysoký krvný tlak?

–  často vás bolí hlava, ste stále unavení

–   trápi vás krvácanie z nosa, dýchavičnosť, hučanie v ušiach

–  tŕpnu vám prsty

https://www.elromed.sk/poznate-hodnoty-krvneho-tlaku
  • systolický tlak (horná hodnota merania) ukazuje, aký tlak vyvíja vaša krv na steny tepien, keď sa srdce sťahuje
  • diastolický tlak (spodná hodnota merania)- ukazuje, aký tlak vyvíja vaša krv na steny tepien, keď srdcový sval odpočíva medzi sťahmi

Ako proti tichému zabijakovi bojovať?

Kľúčové je prísť na to, čo u vás vysoký tlak spôsobuje. Je za tým nadváha? Fajčenie? Alkohol? Ak áno, dobrá správa je, že to máte vo svojich rukách a ste schopný sa vysokého tlaku zbaviť zmenou životosprávy. Zamerajte sa na pohyb a jedálniček. Proti vysokému krvnému tlaku pomáhajú tieto potraviny:

–          cesnak, zeler, pór, majorán, pažítka, cibuľa

–          jahody, jablká, hrozno, citróny

–          potraviny bohaté na omega 3-mastné kyseliny (orechy, avokádo, ryby, semienka)

Pomôže magnézium

Hrdina v boji proti vysokému krvnému tlaku, magnézium/horčík, pomáha udržiavať cievy uvoľnené, ochráni ich pred poškodením a pôsobí ako antioxidant. Výživový doplnok BestQ MAGIUM obsahuje zmes až piatich solí horčíka ( oxid horečnatý, dicitrát horečnatý anhydrát, DL-malát horečnatý, bisglycinát horečnatý, L-askorban horečnatý dihydrát). V kombinácii s upraveným jedálničkom a primeraným pohybom vám môže skutočne pomôcť zbaviť sa zákerného nepriateľa a vniesť do života ďalšie benefity. Ste pripravený na zdravšiu verziu svojho ja?

Similar Posts