fbpx

Z kancelárie rovno do fitka...čo na to vaše kĺby?

Poznáme to viacerí. 8-hodinové sedenie v kancelárii v krkolomných pozíciách, fast-foodová strava a večerný program v podobe sledovania obľúbeného seriálu s pochúťkou v ruke, sa dokáže dlhodobo negatívne podpísať na našom zdraví. Bolesti chrbta, nadváha či vysoký krvný tlak sú len niekoľkými následkami, s ktorými sa naše telo musí vysporiadať. Aj preto sa dnes čoraz viac ľudí usiluje zmeniť životný štýl a zaradiť do svojej každodennej rutiny o čosi viac pohybu, ako len naťahovanie sa po diaľkovom televíznom ovládači.  Ako však na nezvyčajnú dávku pohybu reaguje vaše telo?

 

Výživové doplnky

Správna technika cvičenia a zdravá strava majú na telo nepochybne tie najpozitívnejšie účinky. Avšak aj mladšie ročníky môžu pri väčšej záťaži už po pomerne krátkej dobe spozorovať nepríjemné pocity. Telo na záťaž nie je zvyknuté a každé môže reagovať inak. Bolesti v oblasti kĺbov sú u začiatočníkov pomerne častým príznakom. Dôvodov môže byť viacero. Jedným z nich je napríklad vyššia hmotnosť, kvôli ktorej sú kĺby mimoriadne zaťažené. Ak k tomu pridáme ešte závažia navyše pri tréningu, kĺby vypovedajú službu a problém je na svete. Mnoho ľudí sa kvôli prvým bolestiam vzdáva a rozhodne sa v športovaní nepokračovať. Je však dôležité si uvedomiť, že vaše telo je priateľom, o ktorého sa treba s láskou starať a nie nepriateľom, s ktorým treba bojovať. Kĺby, ktoré sa snažia vo fitku podať výkon, s ktorým sme spokojní na 100%, si preto zaslúžia náležitú starostlivosť.

Ako svojim kĺbom môžete pomôcť?

Kľúčom sú správna výživa a regenerácia. Doprajte svojim kĺbom oddych po náročnom výkone, podporte ich tou správnou výživou a pocítite ten rozdiel.

Skúste viac dbať na stravu, ktorá obsahuje dostatok vitamínu D, omega tri mastné kyseliny, vápnik a antioxidanty. Výbornými pomocníkmi pre vaše kĺby a kosti sú ryby, strukoviny, orechy, ovsené vločky či potraviny s vysokým obsahom vápnika (napr. špenát).

Okrem stravy je viac ako vhodné svoje telo podporiť aj výživou. Pre vaše kĺby a kosti je tu kolagén, ktorý pôsobí protizápalovo, posilňuje kĺby, pomáha znižovať bolesť a prispieva k regenerácii chrupavky.

Výživový doplnok BestQ Move obsahuje zložku Ovomet® - kolegén zo stien vaječných škrupín. Pre svoj vysoký účinok na liečbu kĺbových porúch je vyhľadávanou zložkou vo výživových doplnkoch.

V čom vám môže pomôcť?

  • napomáha znižovať bolesť
  • pôsobí protizápalovo
  • napomáha udržiavať a regenerovať chrupavku
  • zlepšuje elasticitu šliach a väzov, tým znižue pravdepodobnosť poranenia
  • posilňuje kĺby zlepšením ich flexibility a funkčnosti
  • znižuje riziko zranenia kĺbov
  • pozitívne výsledky od prvých dní
  • napomáha k liečbe artritídy a osteoartritídy (reumatické ochorenia)

Je to 100% prírodný produkt bez vedľajších účinkov a svojim zložením je vhodný aj pre vegetariánov.

Či už so športovaním iba začínate, alebo už patríte medzi pokročilých, vaše kĺby sa tej správnej výžive rozhodne poďakujú.

Nezabudnime na to najdôležitejšie, naše telo je našim najlepším priateľom a zaslúži si to najlepšie!