fbpx

Cítite to v kostiach?

Keď nás intuícia neklame, zvyčajne hovoríme, že čosi „cítime v kostiach“. Aby sme však v kostiach cítili iba intuíciu a žiadnu bolesť, potrebujeme telu dodať tie správne živiny.

Vedeli ste, že už po 25. roku života produkuje telo čoraz menej vlastného kolagénu? To, že sa v tele nachádza menej kolagénu vieme spozorovať vďaka tvorbe prvých vrások, krehkým nechtom či práve bolestiam kĺbov. Aktívny život sa v 25-tich rokoch ani náhodou nekončí, no ak sa chceme cítiť plní sily a pohybovať sa bez bolestí, je čas svojmu telu mierne dopomôcť a chýbajúci kolagén doplniť. Ako na to?

Kolagén je prirodzenou zložkou viacerých druhov potravín. Asi vás neprekvapíme, že jedným z kľúčových potravinových zdrojov kolagénu je mäso. Poctivý, hovädzí alebo slepačí, vývar obsahuje nielen kolagén, ale aj množstvo vitamínov, ktoré dokážu nakopnúť imunitu v akomkoľvek období. Zinok a aminokyseliny, ktoré sa nachádzajú v mäsových výrobkoch podporujú aj prirodzenú tvorbu kolagénu v ľudskom tele.

Zlatá rybka plní priania...a dodáva kolagén. No nemusí to byť práve zlatá rybka. Postačia aj obyčajné ryby, ktoré obsahujú viac ako 10% tuku. Medzi nich môžeme zaradiť napríklad tuniaka, lososa, kapra, sardinku, sleď či sumca. Kolagén pochádzajúci z rýb sa do tela vstrebáva až 1,5-krát efektívnejšie ako ten, ktorý pochádza z hovädzieho alebo bravčového mäsa. Háčik je v tom, že najviac kolagénu sa nachádza v tých častiach rýb, ktoré príliš nekonzumujeme – šupiny a koža.

Treticu potravín, ktoré obsahujú kolagén živočíšneho pôvodu, uzavrieme čímsi, čo nájdu vo svojej chladničke aj vegetariáni. Slepačie vajcia sú bohatým zdrojom kolagénu. Ten sa nachádza najmä v žĺtku a membránach vaječných škrupín. Práve membrány vaječných škrupín sa tešia veľkej popularite vo výživových doplnkoch kvôli svojej efektivite. Ovomet® je kolagén získaný z membrán vaječných škrupín. 

Aké sú účinky Ovomet®?

  • pomáha znižovať bolesť

  • pôsobí protizápalovo
  • posilňuje kĺby, zlepšuje ich flexibilitu a chráni ich od zranení

  •  napomáha udržiavať a regenerovať chrupavku

  • je skvelým pomocníkom pri liečbe reumatických ochorení

  • obsahuje viac ako 36% esenciálnch aminokyselín

Stačí malá pomoc vašim kĺbom a rozdiel môže byť ozaj veľký. Dnes vieme proti nepríjemným bolestiam pri pohybe účinne bojovať aj bez toho, aby ste museli jesť kilá mäsa či šupiny rýb na dennej báze.  Je to možné aj prirodzene, vďaka 100% prírodnému výživovému doplnku BestQ Move.