fbpx

Zabudnite na novoročné predsavzatia. Tieto návyky vám skutočne zmenia život.

Prečo vaše novoročné predsavzatia skončia v koši už vo februári? Urobili ste predsa všetko  správne. Nové športové oblečenie, permanentka do fitka, nakúpené činky…nič z toho však nepomohlo. Športové oblečenie ste si obliekli presne 2x (z toho raz v kabínke v obchode), vo fitku ste boli raz a na nové činky pomaly začína sadať prach. Nič sa nedeje, ešte sme iba na začiatku a predstavzatia sa splnia. Ale ozaj? Koľkokrát ste si to už povedali? A koľkokrát to (ne)vyšlo?

NOVÝ ROK = NOVÉ JA? NEZMYSEL.

Nie, s príchodom 1. januára sa vám osobnosť nezmení. Ale to ste už za tie roky zistili. Prečo majú ľudia stále tendenciu dávať si nerealistické ciele začiatkom roka? Nový rok vždy prináša nádej na lepšie začiatky a je pravda, že niekoho skutočne môže nakopnúť a pomôcť mu začať. No nie je to nový rok, ktorý za vás bude vstávať skoro ráno. Nový rok za vás nebude zdvíhať činky ani neodmietne lákavý kúsok pizze uprostred noci. S novým rokom nepríde žiadny zázrak. Za tým všetkým ste jedine VY a vaša pevná vôľa.

ZDRAVÉ NÁVYKY PO CELÝ ROK

Je jedno, či je začiatok nového roka/týždňa/dňa. Začať môžete kedykoľvek. Aj dnes. Čas nie je dôležitý, iba vy ste. Máme pre vás zopár drobných tipov, ktoré vás rozhodne nakopnú a môžu vám pomôcť zmeniť životný štýl. Strava a pravidelné cvičenie sú samozrejmosť, preto ich v tomto zozname preskočíme. Osvojiť si nový návyk trvá 66 dní, čo skutočne nie je veľa. Zvyšných 300 dní v roku to už pôjde ako po masle. Idete do toho?

Buďte offline

Začnete scrollovať sociálne siete ihneď po vypnutí budíka? Sledovanie motivačných či fit videí je síce fajn, ale scrollovanie ešte nikomu nepomohlo zmeniť si život. Stopujte sa. Čo za ten čas, kým scrollujete, ráno stihnete? Doprajte svojej mysli čas na prebudenie a buďte viac offline. Sústreďte sa na seba a svoje myšlienky.

Vyspite sa doružova

Otrepaná, ale pravdivá fráza. Aby ste mohli cez deň fungovať na 100%, musí byť aj váš spánok stopercentný. Dôležitá je najmä fáza hlbokého spánku, kedy si telo skutočne oddýchne. S Best Q Move máte istotu, že sa vyspíte naozaj kvalitne, a to vďaka citrónovej verbene.

Hydratujte

Doprajte vášmu telu dostatočný príjem tekutín. Káva, alkohol či perlivé vody do svojho denného pitného režimu nerátajte. Priemerný dospelý človek s váhou 75 kg by mal vypiť 1,5 – 3,38 litra denne. Berte však do úvahy aj tréningy či horúce počasie, kedy potrebujete vody prijať o niečo viac.

Staňte sa ranným vtáčaťom

Aj keď je vašim úhlavným nepriateľom ranný budík, skúste sa stať ranným vtáčaťom. Ak budete mať kvalitný spánok, nebude to pre vás problém. Doprajte si ráno viac času na cvičenie, plánovanie dňa a vychutnávanie raňajok. Celý deň tak bude produktívnejší.

Každý pohyb sa ráta

Možno nemáte každý deň čas na plnohodnotný tréning, ale každý pohyb je pre vaše telo lepší ako žiadny. Vystúpte z autobusu o zastávku alebo dve skôr a prejdite sa. Namiesto výťahu vybehnite po schodoch. Dajte si ráno 20 klikov či minútu strávenú v planku. Aj pár minút cieleného pohybu denne vám môže pomôcť.

Ktorý z týchto návykov si osvojíte už zajtra? Držíme palce, nech je ich čo najviac bez ohľadu na to, či začnete teraz alebo si počkáte na nový rok/deň/týždeň. Pretože záleží iba na vás.